V 19. kole I. triedy ObFZ Prešov, dňa 27. apríla 2014 o 16:00 sa na ihrisku FK Demjata odohral pamätný súboj dvoch titanov o prvú priečku v tabuľke. Líder tabuľky FK Demjata hostil na svojom štadióne FK Záborské, ktoré bolo v tom čase na druhom mieste v tabuľke so stratou jedného bodu. Duel sa niesol v nebývalom mediálnom záujme, o čom sa môžte bližšie dočítať v tomto článku. Tento zápas bol prvýkrát v histórii snímaný lokálnou televíziou TV-7 Prešov a o tiež zaujímavú, celoslovenskú medializáciu zápasu sa postaralo rádio Expres. Treba uznať, že je to celoslovenský unikát, veď televízne prenosy zo športových podujatí sa vysielajú len v najvyšších súťažiach na slovensku. Aj preto to bola česť pre demjackých organizátorov zrealizovať tento súboj a v neposlednom rade aj pre samotných hráčov odohrať tento zápas.

Ako už všetci isto vieme, zápas sa skončil pre náš klub “nebarz dobre” 🙂 FK Záborské sa vymklo k peknému výkonu a deklasovalo domácich dvomi gólmi, na ktoré demjatčania nevedeli odpovedať a tým pádom sa duel skončil výsledkom FK DEMJATA 0:2 FK Záborské. Zápas z tribúny sledovalo vyše 500 divákov. Priaznivé okolnosti sa postarali aj o to, že zápas videl aj Stano Šesták, ktorý prišiel na pár dni domov.

Poďme si teda aj vizuálne pripomeúť tento pamätný šláger. Prvý polčas si môžte pozrieť v tomto videu.

 

A druhý polčas si môžte pozrieť v tomto videu.

 

Zostrih gólov zo všetkých stretnutí 19. kola I. triedy ObFZ Prešov si pozriete v tomto videu. Na konci záznamu sú aj rozhovory s trénermi FK Demjata a FK Záborské, so Stanom Šestákom a Marekom Matušicom z rádia Expres.

 

Pohľad rádia Expres na stretnutie

K celkovej udalosti sa neskôr listom vyjadril aj predseda ObFZ Prešov Peter Mriglot.

Vážení športoví priatelia, priaznivci futbalu!

V nedeľu 27. apríla 2014 sa v malebnej dedinke Demjata na severovýchode Slovenska uskutočnilo stretnutie I. triedy ObFZ Prešov medzi družstvami Demjata a  Záborské. Samotný zápas sľuboval veľké očakávania, nakoľko sa stretli súperi z úplnej špičky tabuľky. Bojovalo sa o body, ktoré v konečnom dôsledku majú zabezpečiť víťazovi celej súťaže postup do regionálnej súťaže.  Bol to naozaj sviatok futbalu v Prešovskom okrese.

Veľká vďaka patrí predovšetkým domácim organizátorom za úspešne zvládnutú celkovo náročnú prípravu ostro sledovaného futbalového popoludnia. Domáci fanúšikovia určite očakávali víťazstvo svojho mužstva, ale športová šťastena prisúdila víťazstvo hosťom v pomere 2:0. Veľké „ďakujem“ patrí  funkcionárom a hráčom mužstva Záborské, ktorí svojim výkonom a kultivovaným správaním výraznou mierou prispeli k vydarenému priebehu tohto športovému podujatiu.

Osobitné poďakovanie nielen v mojom mene, ale aj v mene celého ObFZ patrí  Rádiu Expres, konkrétne Marekovi Matušicovi, ktorý so svojim tímom meral dlhú cestu z Bratislavy až na východ Slovenska a počas celého týždňa mediálne podporoval tento šláger I. triedy ObFZ Prešov. Futbal v Prešovskom regióne takúto mediálnu podporu potrebuje.

Nie menej sa chcem poďakovať aj regionálnej televízii TV7, ktorá odvysielala toto futbalové stretnutie v priamom prenose. Veľká vďaka tejto televízii patrí aj za ich rozhodnutie a snahu, pripraviť v tomto ročníku športovú reláciu z najvyššej oblastnej súťaže s názvom:  Futbal za humnami.

Slová vďaky adresujem  Stanovi Šestákovi, rodákovi z Demjaty, ktorý prišiel podporiť veľký futbalový sviatok v obci. Je veľmi dôležité budovať kultúru tohto najmasovejšieho športu a poskytovať priestor na jeho prezentáciu. Futbal je kolektívny šport, ktorý má ambíciu byť úspešný len ak všetci zainteresovaní spoločne priložia ruku k dielu a poctivou prácou, prístupom a zodpovednosťou budú plniť svoje úlohy. Boli sme toho svedkami aj na ihrisku v Demjate. Organizátori zvládli svoje usporiadateľské úlohy výborne, hráči oboch tímov podali kvalitný výkon pod kuratelou troch poľských rozhodcov Tomasza Jagielu, Rafala Krezaleka a Marcina Sczura). Bol to naozaj sviatok futbalu!

Ďakujem Vám všetkým, že ste prispeli k takejto oslave futbalu a podporili jeho rozvoj v Prešovskom regióne. Každá veľká vec potrebuje malé krôčiky na začiatku a poctivú prácu množstva nadšencov. V závere vyslovujem presvedčenie, že ak sa takýchto sviatkov futbalu uskutoční viac, bude narastať nielen záujem mládeže o tento šport, ale bude sa  zákonite zväčšovať aj divácka kulisa pri futbalových stretnutiach.

Prajem Vám všetkým v osobnom i v profesionálnom živote veľa zdravia, šťastia, úspechov, zanietenia i radosti z práce.

 Peter Mriglot

predseda ObFZ Prešov

 

A svoje poďakovanie vyjadril aj Radomír Kreheľ z televízie TV-7 Prešov.

Dobrý deň,
dovoľte aby som sa taktiež poďakoval za príjemné prijatie a ústretovosť organizátorov z Demjaty. Tak ako Peter Mriglot píše bol to naozaj sviatok futbalu a aj napriek nepriaznivému počasiu bolo vidieť že Demjata má množstvo fanúšikov. Sledovanosť zverejnených videí zo zápasu na youtube je cez 3500 videní. Aj to je znakom toho, že táto akcia mala úspech.
FK Demjata ma navyše prekvapil darčekom: šálom s logom našej televízie a menom. Vďaka. Šál má už miesto u nás vedľa dresu Manchester United.
Prajem príjemný deň
Radomír Kreheľ
televízia TV7-Prešov