V nedeľu 27. apríla 2014 o 16:00 na futbalovom štadióne v Demjate sa bude písať história.

Bude to zápas ako každý iný, no predsa v niečom výnimočný. O 3 body sa pobijú mužstvá z čela tabuľky. FK Demjata ako momentálny líder tabuľky I. Triedy ObFZ Prešov a náš tesný prenasledovateľ FK Záborské ako druhý ašpirant na postup do vyššej súťaže. Na tomto súboji by nebolo nič zvláštne, veď stále v každej súťaži sa odohrávajú kvalitné súboje o lepšie umiestnenia v tabuľkách, keby sa nerealizovala úctyhodná a historická udalosť nielen pre náš futbal v Demjate, ale aj v celom Prešovsko-Sabinovskom regióne. V určitom smere sa dá povedať aj o unikátnej celoslovenskej udalosti.

A čo sa vlastne bude diať? Súboj 19. kola I. Triedy ObFZ Prešov o prvé miesto v tabuľke, na štadióne FK Demjata, medzi domácimi hráčmi a  hráčmi FK Záborské bude, v prípade priaznivých poveternostných podmienok, vysielaný naživo v lokálnej televízii TV7- Prešov. Televízia TV7-Prešov v spolupráci s ObFZ Prešov odštartovala od jarnej časti sezóny 2013/2014 unikátny projekt. Od tejto sezóny bude súboje vybraných tímov vysielať na živo vo svojej televízii a zároveň zo všetkých stretnutí pripraví po každom kole zostrih gólov. Najaktuálnejší zostrih gólov si môžte pozrieť aj na našej web stránke v pravej časti. TV7-Prešov už mala odvysielať zápasy v predchádzajúcich kolách I. Triedy ObFZ Prešov, no z určitých príčin sa jej to nepodarilo a tak tento historický moment pripadol na zápas 19. kola medzi FK Demjata a FK Záborské. Sme veľmi radi, hrdí a poctení, že táto výnimočná udalosť pripadla práve na náš zápas a na našom štadióne.

tv7-demjata-zaborske

Aby mediálneho záujmu nebolo málo tak sa k živému vysielaniu v TV7-Prešov pripojí aj rádio Express. Na webe rádia express sa dozviete toho viac.

Upútavky rádia Express:


demjata-zaborske-tv-express

Pre všetkých divákov, ktorí si kúpia lístok, je pripravená tombola o zaujímavé ceny.

Dúfajme teda, že počasie nám bude priať, že sa všetko podarí podľa plánov a že všetky body ostanú doma 🙂